Bize Ulaşın 0212 231 97 47

Honest Holding’den Kapadokya Tanıtımı

Meksikalı ve Kolombiyalı büyük tur operatörlerine Honest Holding tarafın’dan Kapadokya bölgesi tanıtıldı. İki ülke turizm temsilcileri Kapadokya’da Signature Hotels & Spa’daki toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya Meksika İstanbul Başkonsolosu Maria Isabel Arvide Limon’a ve Kolombiya Büyükelçisi Ekselansları Julio Anibal Riano Velandia, AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp  Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, , İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, THY Müdürü Kamil Engin Karaman, Meksikalı ve Kolombiyalı turizm acente yetkilileri katıldı. Tanıtım sonrasında ise aile fotoğrafı çekilip hatıra hediyeler verildi.

Honest Holding Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci yaptığı açıklamada ”Sayın Kolombiya Büyükelçisi ve çok değerli Hanımefendi, Sayın Meksika İstanbul Başkonsolosum, Sayın Valim, Saygıdeğer Milletvekillerim, Sayın İl Jandarma Komutanım, Sayın İl Emniyet Müdürüm, Sayın Ürgüp ve Ortahisar Belediye Başkanlarım, Sayın İl Turizm Müdürüm, Sayın THY Müdürüm, değerli turizm acenteler ve basın mensupları öncelikle otelimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Turizm, 40 milyar USD ile ülkemize en önemli katkı sağlayan sektörlerden biridir.   2020 yılının mart ayından beri içinde bulunduğumuz pandemi krizi ile başlayan sıkıntılar, yaklaşık 10 ay geçmesine rağmen artarak devam etmektedir. Kapadokya bölgemiz ağırlıklı geçim kaynağı olarak turizm sektörünü benimsemiş ve en çok etkilenen bölgeler arasında yer almıştır. Bu süreçte, elimizden geldiği ölçüde Honest Travel Group olarak gerek online gerekse yurtdışı seyahatleri olarak tanıtımlarımızı artırdık ve Eylül ayının ortalarından beri ağırlıklı Latin Amerika başta olmak üzere, Rus ve Uzakdoğu pazarları ile devam ettik. Türk Havayolları’nın ekim ayında Brezilya, kasım Ayında Kolombiya, aralık ayında Meksika uçaklarının tekrardan başlamasıyla operasyonlarımızı ivmelendirerek, bölgemize haftada Honest Travel Group olarak ortalama 20 grup getirmekteyiz. Latin Amerika’da pandemi krizinin en şiddetli ülkelerinden Meksika ve Kolombiya’nın en büyük acentelerini bu zamanda bile Kapadokya’mıza getirmeyi başaran, bölgeye ve bölge insanına katkı sağlayan, en önemlisi bu zamanda tekrardan umut olan Mega Travel Kolombiya temsilcisi Mehmet Çankaya’ya ve Meksika temsilcisi Yalçın Çankaya başta olmak üzere icabet eden tüm turizm acente temsilcilerine bir kez daha teşekkür ederim.